Remiks dla monoLight

Last update:19 September, 2012 | Author: Andy | Category: Newsy

Niedawno zremiksowaliśmy utwór “How Close Am I” wrocławskiego Monolight. Było to dla nas spore wyzwanie, wokale w rockowym stylu stawiały zaciekły opór naszym próbom zrobienia z tego dark electro. Posłuchaj i ściągnij w rozszerzeniu.

Monolight to projekt muzyków takich zespołów jak Co.In czy D’Archangel. Sądzimy jednak że bardziej od tych projektów znana jest – przynajmniej nam – DJ-ska strona działalności ludzi zaangażowanch w Monolight. Na gitarze i za klawiszami / samplerem działają DJ-e Cute i Einar, znani z organizowanej przez nich imprezy Mordfabrik.

Monolight to mieszanka gitar i elektroniki z żywą perkusją – co czyni z nich bardziej zespół rock/metalowy niż elektroniczny.

Mogliśmy sami wybrać utwór do zremiksowania, wybraliśmy więc „How Close Am I”, ponieważ wokale w nim są dość szybkie i rokowały spore szanse na pomyślną elektronizację.

Zrobienie z tego szczególnie mrocznego numeru przekroczyło nasze siły, wokale wymuszały inną konwencję. W końcu udało nam się skomponować całkiem fajny, surowy i EBM-owaty numer. To trochę inna muzyka niż ta którą robimy na codzień, ale była to fajna sprawa i trochę jakby powrót do korzeni.

Utwór w wysokiej jakości mp3 można pobrać tutaj.