Downloady w formacie FLAC – zapowiedź

Last update:20 September, 2012 | Author: Andy | Category: Newsy

W pierwszym tygodniu października zamierzamy wprowadzić downloady w formacie FLAC. Coraz więcej ludzi buduje swoje muzyczne kolekcje w najwyższej możliwej jakości i FLAC jest tu świetnym rozwiązaniem – darmowy, popularny, stabilny.

Odtwarzają go wszystkie popularne programy do odtwarzania mp3 – winamp, foobar itp.

Przez pierwszy okres będziemy testować jak downloady w formacie FLAC wpłyną na obciążenie serwera, pliki te są z natury duże (jeden utwór ma średnio 30-40 mega). Będziemy także oferować torrenty z naszą muzyką w formacie FLAC, co ma na celu zmniejszyć nasze obciążenie.

Jako pierwsza zostanie udostępniona EPka “Mechanically Recovered Meat”. Zobaczymy, jaką popularnością będzie się cieszył ten download. Potem stopniowo pojawią się kolejne wydawnictwa.

Dla tych którzy kompletnie nie wiedzą czym jest FLAC: jest to bezstratny format kompresji audio. Słuchając muzyki w tym formacie słuchasz identycznie jak z płyty CD (jeżeli wypalisz z FLACA płytę, będzie identyczna jak oryginał), jakość jest taka sama.

W mp3 następuje bezpowrotna utrata jakość, nawet w wysokich bitrate’ach, we FLAC utraty nie ma. Więcej można poczytać w tym faq. Naprawdę nie trzeba być melomanem, żeby usłyszeć różnicę między mp3 a FLAC.